SPA & WELLNESS

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego Saunarium. Stosowanie sauny prowadzi do odnowy biologicznej organizmu człowieka i jest formą profilaktyki prozdrowotnej. Seanse w saunie pozwalają uciec od miejskiego zgiełku i zneutralizować codzienny stres.

Sauna Fińska

Jest to sauna drewniana nagrzewana piecem kamiennym, w której panuje temperatura od 40oC do 110oC, 15 minutowy seans pozwala pozbyć się od 300 do 400 kalorii. Kąpiel w saunie fińskiej pobudza przemianę materii, skutecznie pomaga w procesie odchudzania, poprawia jakość snu oraz niweluje działanie stresu. Pobyt w tym miejscu gwarantuje szybszą regenerację mięśni, a skutki przetrenowania są mniej bolesne.

Dla amatorów mocnych wrażeń proponujemy skorzystanie z atrakcji jaką jest wiadro bosmana –  20 litrów zimnej wody na pewno doda ci ochłody  na długi czas.

Kabina Infrared
– jest to szczególny rodzaj sauny oddziałującej na ciało promieniami podczerwonymi, które docierając nawet do 5 cm w głąb tkanek powodują silne pocenie się. Taki głęboki masaż termiczny usuwa z organizmu toksyny, kwasy, metale ciężkie i tłuszcze, zwiększa spalanie kalorii. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kalorii. Promieniowanie podczerwone, zapewniające człowiekowi dobre samopoczucie i przywracające komfort fizyczny, od wielu lat wykorzystywane jest w ortopedii, fizykoterapii, rehabilitacji oraz medycynie sportowej.

Fitosauna – to kąpiel parowo–ziołowa w cedrowej beczce. Wysoka temperatura pary podawanej w cedrowej beczce otwiera pory w skórze, a mieszanka odpowiednich ziół stymuluje wydalanie toksyn. Gorąca para korzystnie wpływa na skórę poprzez poprawę krążenia krwi. Krew szybciej przepływa przez wszystkie ograny wewnętrzne. Ciało pokrywa się obfitym strumieniem potu. Przez rozszerzone pory do tkanki podskórnej przedostają się lecznicze związki kosmetyków. Zachodzi kompleksowe oczyszczenie ciała oraz odmłodzenie skóry.

W Strefie relaksu znajduje się Wypoczywalnia
Jest to miejsce, gdzie można uciec od miejskiego zgiełku i zneutralizować codzienny stres.
Na podgrzewanej mozaikowej leżance przy relaksującej muzyce możemy odpocząć po seansie w saunie.

Masaż klasyczny  jest to zabieg poprawiający ukrwienie okolicy masowanej co doskonale wpływa na rozluźnienie i poprawę elastyczności mięśni oraz odżywienie skóry. Likwiduje powstałe w wyniku przeciążenia organizmu bóle mięśni.
Najczęściej wykorzystywane techniki w masażu klasycznym to głaskanie, rolowanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracje. Masaż odbywa się przy użyciu olejków.

Czas zabiegu:
całościowy 60 min-90 zł
częściowy 30 min-45 zł
odcinkowy 10 min-17 zł

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne. W masażu  używane są gorące bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego. Masaż ten  wskazany jest  w celu wyciszenia, głębokiego relaksu i odprężenia.  Dodatkowe zalety masażu gorącymi kamieniami to pobudzanie krążenia, niwelowanie napięć mięśniowych i emocjonalnych, poprawa odżywienia i dotlenienia skóry. Masaż łączy w sobie oddziaływania termoterapii i masażu limfatycznego, używa się również technik z masażu klasycznego.

Czas zabiegu:
Całościowy 90 min- 120 zł

Masaż bańką chińską  polega na masowaniu ciała zassaną gumową bańką – dzięki zassaniu wytwarza się podciśnienie, które poprawia krążenie krwi i limfy, przyspiesza usuwanie zbędnych toksyn i produktów z organizmu. Masaż działa wyszczuplająco, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz ułatwia pozbyć się cellulitu . Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Jest również świetnym dopełnieniem drenażu limfatycznego. Masaż odbywa się przy użyciu olejków.

Czas zabiegu:
kręgosłupa do 20 min- 35 zł                                                                                            antycellulitowy 75 min:-100 zł

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem który ma za zadanie polepszyć krążenie krwi i limfy. Zabieg ten poprawia elastyczność i jędrność skóry, pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemianę materii. Drenaż limfatyczny ułatwia przepływ chłonki w układzie limfatycznym, co redukuje powstanie cellulitu. Połączony z pewnymi technikami łącznotkankowymi i technikami masażu klasycznego, działa wyszczuplająco i ujędrniająco na ciało.

Czas zabiegu:
częściowy 30 min- 45 zł

Masaż stemplami ziołowymi to niezwykły indonezyjski masaż wykonywany przy użyciu stempli wypełnionych aromatycznymi ziołami. Masaż ten ma na celu przewrócenie harmonii organizmu –  pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi i limfy, wzmacnia układ odpornościowy organizmu, a także rozluźnia napięte mięśnie i poprawia sprawność ruchową. Jednocześnie zabieg ten zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii.

Czas zabiegu:
całościowy 60 min-120 zł

Zobacz cennik.

 


SEGMENT SPA&WELLNESS WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ, W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ.

Turnusy rehabilitacyjne w Krynicy dla każdego!

Z turnusów rehabilitacyjnych mogą skorzystać osoby niepełnosprawne posiadające dofinansowanie z PFRON lub indywidualne za pełną odpłatnością.

zobacz ofertę
Rabaty

Specjalna oferta dla osób towarzyszących osobom na skierowanie z NFZ!
więcej o rabatach
Skontaktuj się z nami

Sanatorium nad Kryniczanką
ul. Ebersa 2-4
33-380 Krynica-Zdrój

Tel: 734 141 645
marketing-nadkryniczanka@krynica.net.pl

przejdź do kontaktu

© 2018 NadKryniczanka.pl, wszelkie prawa zastrzeżone